Приклади впровадження рівних прав та можливостей чоловіків та жінок для посилення спільнот

17.10.2011

Програма МБО «Добробут громад» підтримує ґендерну рівність, спільне прийняття рішень жінкою та чоловіком, спільну власність, в тому числі і на тварин МБО «Добробут громад», рівний розподіл господарської роботи між дорослими членами родини, та, відповідно, спільне використання прибутків від участі у проекті. Кошти надаються насамперед тим сім’ям, у яких всі члени родини беруть участь у проекті. Спільна праця у господарстві зміцнює селянські родини та громади загалом. Відпадає потреба шукати роботу у містах. МБО «Добробут громад» проводить також програму «Жінки у розвитку тваринництва», надаючи підтримку жінкам для реалізації жіночих проектів.
Програма рівних прав та рівних можливостей чоловіків та жінок тісно поєднана з чинними проектами МБО «Добробут громад». Впровадження ґендерних підходів для Фундації означає обов’язкове вра­хування інтересів та досвіду як жінок, так і чоловіків під час розробки, втілення, моніторингу та оцінювання стратегічних заходів проектів. Це необхідно для того, аби забезпечити рівний доступ до користування ресурсами проекту для чоловіків і жінок.
У 2010 році ґендерний аналіз було включено у дев’ять діючих проектів. На базі цих аналізів було підготовлено аналітичні звіти за кожним з проектів. Рекомендації стосувались стратегії повної участі, сталого розвитку та самозабезпечення сільських громад, включаючи потреби та інтереси чоловіків і жінок.
У рамках проекту № 27-0840-21 25-27 вересня 2009 року було проведено регіональний семінар з ґендерних питань за участю родин лідерів проекту, персоналу львівського офісу МБФ «ХПІ», представників Міністерства сім’ї та молоді та Програми сприяння Парламенту. Крім того, під час семінару були розглянуті такі теми, як доступ до законотворчого процесу, включаючи ґендерні аспекти.
Учасники семінару зазначили, що навчання та досвід, отриманий під час семінарів, допомогли їм визначити їхні ролі та поточну ситуацію в родині та в громаді. Вони почали думати про майбутнє та приймати рішення. Жінки відзначили позитивні зміни в їхньому раціоні, вигоду від продажу поросят та телят. Базове дослідження допомогло зрозуміти, наскільки потреби місцевих людей рамки чітко відображені в проектах. Активна участь членів проекту в діяльності кооперативу позитивно впливає на культурні, ґендерні та соціальні аспекти життя сільської громади.
Важливим результатом ґендерної програми у 2010 році стала підготовка та видання підручника «Рівні права та рівні можливості чоловіків та жінок». Підручник також включав рекомендації щодо проведення ґендерного аналізу та ґендерних тренінгів. Такий матеріал буде корисним для персоналу офісу, лідерів проектів, а експерти та консультанти зможуть скористатися рекомендаціями.

Інформацію взято з сайту "Добробут громад"