Народна дипломатія – це різновид недержавної, неофіційної форми налагодження міжнародних відносин. Це суспільна ініціатива без політичних та юридичних обмежень, яка втілюється не чиновниками, а окремими членами суспільства — вченими, діячами культури, бізнесменами, спортсменами, звичайними громадянами, а також громадськими, релігійними та іншими організаціями.
Багатостороння дипломатія може служити багатьом цілям: вона може допомогти залучити широкі маси та громадянське суспільство, коли ці групи були виключені; може підтримувати мирні процеси; може підтримувати канали зв'язку, коли чиновники не розмовляють між собою; її можна використовувати як форум для обговорення складних політичних питань, які дві або більше країн намагаються вирішити.
Як саме ці альтернативні форми дипломатії виглядають на практиці? Діалоги треку 1.5 — це розмови, які включають поєднання урядовців (які беруть участь у неофіційній якості) та неурядових експертів, усі сидять за одним столом. З іншого боку, дипломатія треку 2 об’єднує неофіційних представників обох сторін без участі уряду. Ні обговорення треку 1.5, ні треку 2 не мають офіційної ваги традиційної дипломатії, оскільки вони не є зустрічами між урядами. Те, що вони пропонують, — це приватне відкрите середовище для людей, щоб зміцнювати довіру, вести розмови, які їхні офіційні колеги іноді не можуть або не хочуть, і обговорювати рішення.
З початком війни, а ще більше з початком широкомасштабного вторгнення, українські феміністські організації активно залучені у різні форми народної дипломатії. «Українське питання» як ніколи цікаве і різних куточках світу і різним аудиторіям.
Народна дипломатія – це не просто поїздка в цікаву країну і зустрічі з цікавими людьми. Слово «дипломатія» не випадкове. Мета публічної дипломатії – реалізація зовнішньої політики держави, підняття іміджу України як надійного партнера та передбачуваного актора на міжнародній арені, захист національних інтересів країни. Народна дипломатія має враховувати це у своїй діяльності.
- Що необхідно знати для гідного представлення України за її межами
- Основні принципи ефективного виступу
- Що працює добре, а що ні у виступах: помилки і здобутки
Ось про це ми і поговоримо з бажаючими 25 вересня, з 17:00-19:00 (онлайн).
Ваші додаткові питання допоможуть нам краще зорієнтуватися з порядком денним.
Для реєстрації на захід заповніть, будь ласка, цю форму до 22 вересня.
Зустріч відбувається в рамках партнерської співпраці з проєктом Відділу Секретаріату ОБСЄ з гендерних питань WIN Project - “WIN для жінок і чоловіків - зміцнення всеосяжної безпеки через інновації та мережу гендерної рівності”
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки ОБСЄ в рамках проєкту WIN. Думки, тлумачення та висновки, висловлені в цій публікації, є особистими поглядами авторів і не обов’язково відображають погляди ОБСЄ, її донорів або держав-учасниць.